Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Anna Edyta Przybysz

Urodzona w 1978 roku. Ukończyła Fotografię na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej, Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi oraz architekturę Krajobrazu na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Union Nationale des Artes Cultureles (UNAC). Jej prace można spotkać zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych, w kraju oraz za granicą, m.in.: "Różne oblicza portretu", Galeria Domu Kultury Włochy, Warszawa, 2001; "Sny" , VI Festiwal Kultury Europejskiej w Algierze, Galerie Racim, Algier, Algieria, 2005; "Czasoprzestrzenie", Galeria Obok ZPAF, Warszawa, 2011; Międzynarodowy Festiwal „Artyści dla Dzieci", Genua, Triest, 2011; „Kobieta" – wystawa członków Okręgu Łódzkiego ZPAF, Galeria Fotoklubu Bardaf, Bardeyov, Słowacja, 2013.

Zajmuje się głównie fotografią z ukierunkowaniem na człowieka, chociaż pasjonuje artystkę również pejzaż. Publikuje artykuły z zakresu fotografii oraz tworzy projekty graficzne, ponad to prowadzi działalność społeczną wspomagając artystycznie fundacje oraz szkoły i przedszkola.

strona internetowa: http://www.fotogaleria.artist.pl/

 

Realizacja prezentowana podczas Festiwalu Sztuki 3m. Ciało / P{race z cyklu Intymnie...

 

„...to niesamowity krajobraz – tajemniczy, zwodzący wzrok. Pozbawiony jednocześnie tabu – zakazanych obszarów, tak często, szczególnie w ciele mężczyzny, omijanych przez obiektyw. Czy patrząc na kogokolwiek (a nawet – cokolwiek) widzi się go rzeczywiście w pełni? A może raczej dostrzegamy elementy, które w jakiś sposób absorbują naszą uwagę – kształtem, fakturą, niezwykłością lub doskonałością linii? Czy więc patrząc na te fotografie, możemy z całą pewnością powiedzieć, że zna się własne ciało?"

autor: Galeria Schody


 

Inne realizacje

 

Pejzaż

 

Szkice z podróży