Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Marcin Mikołajczyk

W 2005 roku uzyskał dyplom mgr sztuki z projektowania graficznego na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2004 r. wyjechał na stypendium naukowe do Accademia Dell Arte w Turynie. Przez dwa lata współpracował jako asystent z Pracownią Fotografii w ASP Warszawa na Wydziale Grafiki, natępnie w latach 2010-2012 w ramach asystentury, współprowadził zajęcia w Pracowni Projektowania Graficznego na warszawskiej ASP. W tym czasie był także wykładowcą w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, gdzie prowadził zajęcia z Kreacji Obrazu oraz Kompozycji Wizualnej. Jako Art Director w biurze projektowym NDI współtworzył m.in. wystawę stałą Muzeum Historii Żydów Polskich.

Jego twórczość jest prezentowana na wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in.: Wystawa indywidualna rysunków wielkoformatowych (2003r. w Galerii Off w Warszawie); Wystawa projektów graficznych (2004r. Besancon /Francja); Pokaz- performance, rysunki na prześcieradłach ,, Szeptem, to co ważne..." (2006r. Green Gallery); Wystawa indywidualna ,, Szeptem..." (2006 r. Galeria Mazowieckiego Centrum Kultury, Warszawa); Wystawa zbiorowa, międzynarodowa - pokaz cyklu prac na fizelinach ,,Przenikanie" (2013r. Warszawa, TAS Trans Art Symposium).

Współpracuje z Under The House of Art w Brisbane - Australia, TAS - Trans Art Symposium- Australia, ESAP- University of Porto, School of Arts -Portugalia, Fundacją Form i Kształtów, Festiwalem Nauki, Festiwalem Lato Filmów, Nizio Design International. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Euforis.

strona internetowa: www.marcinmikolajczyk.com

 

Realizacja prezentowana podczas Festiwalu Sztuki 3m. Ciało

 

Cykl całunów Szeptem

 

 

Cykl fizelin Przenikania

 

 

Inne realizacje

 

KRESKI - idea materii

 

PLAMOKRESKI - Islandia