Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Warsztaty plastyczne „Lato na wsi” odbywają już po raz kolejny. Na nich to dzieci i młodzież, w wieku od 3 do 18 lat, z małych mazowieckich miasteczek i wsi rysuje, maluje, poznając nowe techniki plastyczne. Uczestnicy warsztatów mają możliwość pogłębienia swej wrażliwości plastycznej oraz rozwinięcia swoich umiejętności manualnych.

A wszystko odbywa się w formie zabawy.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowana kadrę i trwają ok. dwóch tygodni.

Efektem warsztatów są prace plastyczne prezentowane na lokalnych wystawach końcowych, specjalnie przygotowanych i zorganizowanych dla samych dzieci i miejscowej społeczności.

Na zakończenie cyklu warsztatów powołana zostaje komisja Jury wyłoniona z przedstawicieli organizatorów i osób prowadzących. Ze wszystkich powstałych prac wybierany jest zestaw ok. 100 prac, które tworzą kolekcje eksponowaną w postaci wystawy w Mazowieckim Centrum Kultury
i Sztuki, podczas oficjalnego zakończenia projektu. Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody rzeczowe, prace natomiast zostają uwiecznione w wydawanym przez MCKiS katalogu.

Fundatorem nagród i katalogu jest FUNDACJA BRE BANKU.

Koordynator projektu: Paulina Czajor

Tel. 22 586 42 10

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

prasa o Akcji Lato na wsi 

 

Akcja Lato na wsi / Goźlin Mały / sitodruk / 2013