Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

logo

                         Warsztaty qigong podczas festiwalu

Qigong to wywodząca się jeszcze sprzed naszej ery tradycyjna sztuka chińska, której celem jest osiągnięcie równowagi fizycznej oraz duchowej. Jest to zestaw ćwiczeń zarówno z ciałem jak i umysłem, który wykonywać może każdy. Ćwiczenia te, polegają na odpowiedniej postawie fizycznej, stanie umysłowym i oddechu, co przy regularnej praktyce zapewnia prawidłowy przebieg qi (energii życiowej) w ciele, wyciszenie, spokój wewnętrzny, harmonię, jak i również niesie za sobą korzyści zdrowotne. Ćwiczenia QIGONG pomagają przy problemach z kręgosłupem oraz wspomagają organy wewnętrzne.

Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z wykształconym u źródeł tej sztuki profesjonalistą i razem z nim zgłębiać tajniki swego ciała, ducha i umysłu. 

Instruktorem warsztatów jest Tadeusz Jaśkowiak, uczeń Mistrza Howarda Choy, który na codzień prowadzi zajęcia w Nowym Sączu.

Warsztaty rozpoczynały się krótkim wprowadzeniem przygotowanym przez Tadeusza Jaśkowiaka, którego celem jest przybliżenie istoty ćwiczeń qigon i tai chi. Następnie wszyscy byli zaproszeni do wspólnych ćwiczeń qigong, podczas których uczą sie podstaw tej sztuki. Na zakończenie przewidziany był pokaz sztuki tai chi. Całoś trwa około dwóch godzin.

 

17 czerwca 2013 / Galeria Ostrołęka

 

6 lipca 2013 / Zamek Ksiażąt Mazowieckich w Ciechanowie

 

22 sierpnia 2013 / Mazowieckie centrum Kultury i Sztuki / Warszawa

 

16 września 2013 / Miejski Dom Kultury w Przasnyszu