Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Artyści z Mazowsza - wystawy

Wieńczysław Pyrzanowski, Stodoła w OsieckuJednym z najistotniejszych elementów projektu "Artyści z Mazowsza" są wystawy, realizowane jako zbiorowe prezentacje prac artystów, którzy mieszkają i tworzą na terenie Mazowsza. W latach 2000 - 2010 prace mazowieckich twórców eksponowane były m.in: w Galerii Mazowieckiej (Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Pl. Bankowy 3/5), w Galerii Elektor (siedziba MCKiS, ul. Elektoralna 12) oraz w galeriach Fundacji Artbarbakan na Pradze Północ (Galeria Mellina Sztuki - Kamienica Artystyczna, ul. Białostocka 22 oraz Galeria N'69, ul. Tarchomińska 9). Na Mazowszu zaś gościliśmy w miejscowościach: Osieck, Sokołów Podlaski, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Ciechanów i Ostrołęka. Do udziału w corocznych wystawach zapraszani są doświadczeni artyści, ale także młodzi twórcy, dla których projekt jest szansą na zaistnienie w środowisku artystycznym. Dotychczas w prezentacjach uczestniczyło ponad 70 twórców z różnych rejonów województwa, m.in.: Witold Kowalski, Leszek Sokoll, Katarzyna Listwon, Ewa Kubeł-Zielińska, Jakub Cwieczkowski, Janusz Lewandowski, Józef Panfil, Mikołaj Malesza, Wieńczysław Pyrzanowski, Paweł Tencer, Zofia Samusik-Zaremba, Longin Pinkowski, Ewa Kraszewska-Suliba, Robert Szymani, Jerzy Jarzyński, Zdzisław Skoczek, Tadeusz Łapiński i wielu innych. Organizatorami wystaw są: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Fundacja Artbarbakan (pomysłodawca projektu), oraz instytucje kultury z terenu Mazowsza. Co roku wystawom towarzyszy katalog jako element dokumentacji i promocji projektu.

Wystawa "Artyści z Mazowsza" / Karolin 2011 

W tym roku, w ramach wystaw z cyklu "Artyści z Mazowsza", będzie można podziwiać malarstwo Jakuba Cwieczkowskiego, Kamila Sarnowskiego, Wieńczysława Pyrzanowskiego, Adama Kołakowskiego, Hanny Lekszyckiej, Alicji Kołakowskiej, Dominiki Małgowskiej, Katarzyny Lendzion, Maji Żurawieckiej, Urszuli Michalskiej oraz Klaudii Ka. Obrazy, które tworzą tegoroczną kolekcję wystawienniczą powstały podczas pleneru malarskiego, który odbył się we wrześniu 2011 r. w Centrum Folklorystycznym "Matecznik Mazowsze".

UWAGA: Pierwsza, poplenerowa odsłona wystawy "Artysci z Mazowsza 2011" właśnie trwa w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" w Karolinie (wystawa czynna do 31 października). Potem kolekcja prezentowana będzie w Warszawie, a w 2012 roku rusza cykl prezentacji na Mazowszu. Na marzec 2012 roku planowana jest ekspozycja w Ostrołęce.

 

Wystawa poplenerowa "Artyści z Mazowsza", Karolin 2011 / prace artystów:

31

34Adam Kołakowski

 

 

 

 

 

 

05 09 Wieńczysław Pyrzanowski

 

 

 

 

 

 

15 14 Jakub Cwieczkowski (Kuba)

 

 

 

 

 

 

19 18 Katarzyna Lendzion

 

 

 

 

 

 

29 24 Urszula Michalska

 

 

 

 

 

 

25  39Maja Żurawiecka

 

 

 

 

 

 

21

06 Klaudia Ka

 

 

 

 

 

 

1633Dominika Małgowska

 

 

 

 

 

 

3635Kamil Sarnowski

 

 

 

 

 

 

22Hanna Lekszycka

 

 

 

 

 

 

1138Alicja Kołakowska

 

 

 

 

 

 

 

 

Koordynator projektu: Sławosz Balcerzak (MCKiS), Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kurator artystyczny: Jakub (Kuba) Cwieczkowski

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz

Państwowowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie

Partner: Fundacja „Artbarbakan”