Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

3

11 października o godz. 19.00 przed siedzibą Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12) wystąpiła performerka Katarzyna Jaśkiewicz. W czterometrowym "Koszu-Gigancie" artystka stoczyła desperacką walkę o wyzwolenie z więzów konsumpcyjnej pułapki. Akcji towarzyszyły efekty multimedialne. Na zakończenie performance Kosz został przekazany Federacji Polskich Banków Żywności do promocji akcji „Nie marnuj jedzenia” odbywającej się z okazji Światowego Dnia Żywności.

"Kosz Gigant" prezentowany był już w otwartej przestrzeni miejskiej w Ostrołęce i w Warszawie, uczestniczył w akcji performance KaSS Jaśkiewicz, za chwilę weźmie udział w akcji „Nie marnuj jedzenia”. Autor pracy, Jacek Adamas, ma swoje plany zwiazane z tym obiektem; chce, aby "Kosz" zawędrował teraz do Olsztyna i stanął w przestrzeni miasta ..... Więcej o realizacjach Jacka Adamasa

 

rzeźby Sylwestra Ambroziaka

Festiwal Sztuki 3M już w Warszawie !!!

Od 18 sierpnia do 6 września można zwiedzać wystawę główną Festiwalu Sztuki 3M. Ziemia w Galerii Elektor. Do 6 września, w plenerze, przed siedzibą Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12, Warszawa) prezentowane są także obiekty zrealizowane przez artystów specjalnie na Festiwal, m.in: "Kosz gigant" Jacka Adamasa.

 

akcja popkorn Wiesława Wachowskiego

 

Akcje artystyczne Wiesława Wachowskiego realizowane 17 sierpnia 2011 podczas wernisażu wystawy "Ziemia" w Galerii Elektor / MCKiSzobacz !!!

 

wernisaz

 

 

 

 

Wernisaż wystawy "Ziemia" w Galerii Elektor - zobacz zdjęcia !!!